RECA sabre saw blade Uni Speed Metal tooth pitch 18-8 TPI length 200 mm
Universal sabre saw blade for thin to thick sheet metal and thin to solid piping and profiles made from metal. Tooth design: milled and side set
Application: area: Thin to thick sheet metal (1-8 mm), thin to solid profiles (ø 5 to <100 / 150 mm - depending on blade length).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605219002 |
| EAN | 4029484782017 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fine, fast cut |
| Effective length | 180 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 200 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Universal sabre saw blade for thin to thick sheet metal and thin to solid piping and profiles made from metal.
Tooth design: milled and side set
Application area:
Thin to thick sheet metal (1-8 mm), thin to solid profiles (ø 5 to <100 / 150 mm - depending on blade length).Advantages:
Long service life!Progressive tooth pitch = reduced vibration on cutting.
Allar útgávur

RECA sabre saw blade Uni Speed Metal tooth pitch 18-8 TPI / ZpZ length 150 mm
130150
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo