RECA sabre saw blade Robust Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 150 mm
Sabre saw blade with powerful, rough cut for robust application and rescue and demolition work. Ideal for pipe cutting equipment. Tooth design: patented 2x2 tooth geometry Application area: Thick sheet metal (4-12 mm), thick-walled, solid pipes and profiles (<100 mm / 175 mm). Ideal for pipe cutting equipment, for rescue and demolition work Advice: Also suitable for glass!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605220002 |
| EAN | 4029484782031 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Rough, aggressive cut |
| Effective length | 130 mm |
| Height | 22 mm |
| Length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade with powerful, rough cut for robust application and rescue and demolition work. Ideal for pipe cutting equipment.
Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application area:
Thick sheet metal (4-12 mm), thick-walled, solid pipes and profiles (<100 mm / 175 mm). Ideal for pipe cutting equipment, for rescue and demolition workAdvice:
Also suitable for glass!Allar útgávur

RECA sabre saw blade Robust Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 150 mm
130150
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Robust Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 225 mm
205225
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Robust Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 225 mm
205225
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo