RECA sabre saw blade Multi XL tooth pitch M-tooth 5 TPI / ZpZ length 150 mm
Universal sabre saw blade with patented M special toothing for metal, non-ferrous base metal, plastic and wood with nails. The robust teeth cut in forward and reverse stroke for rapid and precise cuts with long service life. Tooth design: M-toothing Application area: For metal from 1.5 mm or 2.5 mm wall thickness with above-average service life Advice: Optimal results with maximum machine speed with pendulum stroke!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605401001 |
| EAN | 4029484782475 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Very fast, straight cut |
| Effective length | 130 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Universal sabre saw blade with patented M special toothing for metal, non-ferrous base metal, plastic and wood with nails.
The robust teeth cut in forward and reverse stroke for rapid and precise cuts with long service life.
Tooth design: M-toothing
Application area:
For metal from 1.5 mm or 2.5 mm wall thickness with above-average service lifeAdvice:
Optimal results with maximum machine speed with pendulum stroke!Allar útgávur

RECA sabre saw blade Multi XL tooth pitch M-tooth 5 TPI / ZpZ length 200 mm
180200
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo