RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 150 mm
Sabre saw blade for thick metal sheeting, solid pipes and profiles made of metal. Tooth design: milled and side set Application area: Thick sheet metal (3-8 mm), solid pipes/profiles (ø 10 to <100 / 150 / 200 mm - depending on blade length). Limited suitability for stainless steel!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605225001 |
| EAN | 4029484782307 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fine, fast cut |
| Effective length | 130 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade for thick metal sheeting, solid pipes and profiles made of metal.
Tooth design: milled and side set
Application area:
Thick sheet metal (3-8 mm), solid pipes/profiles (ø 10 to <100 / 150 / 200 mm - depending on blade length). Limited suitability for stainless steel!Allar útgávur

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 150 mm
130150
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 200 mm
180200
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI / ZpZ, Metal Line length 200 mm
180200
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 14 tooth pitch 14 TPI Metal Line length 250 mm
230250
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo