RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 225 mm
Sabre saw blade for thick sheet metal, thick-walled enclosed and open profiles and piping. Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application: area: Thick sheet metal (4-12 mm), thick-walled enclosed and open profiles and piping (<100 mm / 175 mm), limited suitability for stainless steel!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0605221003 |
| EAN | 4029484782086 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Fast, rough, straight cut |
| Effective length | 205 mm |
| Height | 25 mm |
| Length | 225 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade for thick sheet metal, thick-walled enclosed and open profiles and piping.
Tooth design: patented 2x2 tooth geometry
Application area:
Thick sheet metal (4-12 mm), thick-walled enclosed and open profiles and piping (<100 mm / 175 mm), limited suitability for stainless steel!Advantages:
Quick, accurate, precisely angled cuts (owing to blade height of 25 mm)!Advice:
Also suitable for glass!Allar útgávur

RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 150 mm
130150
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 150 mm
130150
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade Exact Combo 8/10 tooth pitch 8/10 TPI / ZpZ length 225 mm
205225
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo