RECA plastic holder for 12 double open-end wrenches size 5-32 mm
The RECA plastic holder is ideal for storing double open-end wrenches. Thanks to the two Euroloch bore holes, the holder can also be fixed to a wall and easily removed again. The high clamping force of the ridges ensures that no wrenches fall out. Advice: Suitable for double open-end wrenches with width across flats 6-32 mm.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0700103223 |
| EAN | 4029484802647 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. width across flats | 32 mm |
| Min. width across flats | 5 mm |
| Min./max. width across flats | 5-32 mm |
| Suitable for | Max. 12 wrenches |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA plastic holder is ideal for storing double open-end wrenches.
Thanks to the two Euroloch bore holes, the holder can also be fixed to a wall and easily removed again.
The high clamping force of the ridges ensures that no wrenches fall out.
Advice:
Suitable for double open-end wrenches with width across flats 6-32 mm.Allar útgávur

RECA plastic holder for 12 double open-end wrenches size 5-22 mm
22455-22 mm
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo