RECA inlay, ultra E-Slim VDE PlusMinus H/Z, empty, 5 pcs, 283x196 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following articles: RECA ultra E-Slim VDE screwdriver, PH PlusMinus H1 art. no.: 0701 503 180 H2 art. no.: 0701 503 190 RECA ultra E-Slim VDE screwdriver, PZ PlusMinus Z Z1 art. no.: 0701 502 180 Z2 art. no.: 0701 502 190 RECA VDE voltage tester Art. no.: 0701 280 030
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
| Vørunummar | 0706001057 |
| EAN | 4029484929955 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 198 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 283 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following articles:
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver, PH Plus
Minus
H1 art. no.: 0701 503 180
H2 art. no.: 0701 503 190
RECA ultra E-Slim VDE screwdriver, PZ Plus
Minus Z
Z1 art. no.: 0701 502 180
Z2 art. no.: 0701 502 190
RECA VDE voltage tester
Art. no.: 0701 280 030
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!