RECA inlay combination spanner 5.5–32 mm empty laser cut 566x396 mm
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes. Suitable for the following sets and wrenches: Combination wrench set DIN 3113, art. no.: 0700 101 203 and combination wrench DIN 3113, art. no.: 0700 101 124, 0700 101 127, 0700 101 130, 0700 101 132 Widths across flats: 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 27, 30, 32
Field of Application: Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).
| Vørunummar | 0706001007 |
| EAN | 4029484929818 |
| Colour | Light grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 396 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 566 mm |
| Supplier | RECA NORM |
2C hard foam insert, 2-colour and laser-engraved sizes.
Suitable for the following sets and wrenches:
Combination wrench set DIN 3113, art. no.: 0700 101 203
and combination wrench DIN 3113, art. no.: 0700 101 124, 0700 101 127, 0700 101 130, 0700 101 132
Widths across flats: 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 27, 30, 32
Field of Application:
Suitable for the RECA workshop trolley Toolmobile (art. no. 0706 006 102) and the RECA Toolmobile ultra (art. no. 0706 006 103).Advantages:
Fast, reliable access to the desired tool through laser-engraved sizes for individual tools.Advice:
All inlays are supplied empty!