RECA hollow gouging chisel SDSplus 22 x 250
A classic in proven RECA quality. Application area: The specialist for cutting narrow channels in concrete Field of Application: Concrete, sand-lime brick, masonry Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0638122250 |
| EAN | 4029484429127 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 250.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 2 - 4 kg class |
| Tool holding device | Suitable for SDS-plus |
| Weight | 0.23 kg |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
Application area:
The specialist for cutting narrow channels in concreteField of Application:
Concrete, sand-lime brick, masonryAdvice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).