RECA cutting wheel for pipe cutter, copper/aluminium 25 x 8 mm
Suitable for copper and aluminium pipes. reca pipe cutters are protected with impact-resistant powder coating. Guide rollers, pivot pins and spindles are precision-turned from tool steel to guarantee accurate right-angle cuts. Type: For copper and aluminium - suitable for pipe cutter Quick plastic (art. no. 0703 531 127) Advice: Suitable for pipe cutters: 0703 531 127, 0703 531 170
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703531251 |
| EAN | 4029484525492 |
| Bore diameter | 8 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Outer diameter | 25 mm |
| Thickness | 11 mm |
| Type | For copper and aluminium - suitable for pipe cutter Quick pl |
| Supplier | RECA NORM |
Suitable for copper and aluminium pipes.
reca pipe cutters are protected with impact-resistant powder coating. Guide rollers, pivot pins and spindles are precision-turned from tool steel to guarantee accurate right-angle cuts.
Type:
For copper and aluminium - suitable for pipe cutter Quick plastic (art. no. 0703 531 127)Advice:
Suitable for pipe cutters: 0703 531 127, 0703 531 170Allar útgávur

RECA cutting wheel for pipe cutter, copper/aluminium 19 x 5 mm
For copper and aluminium - suitable for Mini 3-16 (art. no.195
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA cutting wheel for pipe cutter, Inox 19 x 5 mm
For INOX - suitable for Compact 3-30 (art. no. 0703 521 330)195
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA cutting wheel for pipe cutter, Inox 19 x 6.2 mm
For INOX - suitable for pipe cutter Quick INOX (art. no. 070196.2
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA cutting wheel for pipe cutter, copper/aluminium 19 x 62 mm
For copper and aluminium - suitable for pipe cutter Quick IN196.2
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo