RECA cutter, 18 mm
Ergonomically-shaped ABS plastic housing with metal-reinforced blade guide. With "Safety Lock" safety sliding mechanism for reliable blade locking and grooved handle for a secure grip. Blade break-off protection in the end cap. Advice: Includes one spare blade in the magazine.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703600018 |
| EAN | 4029484812233 |
| Blade width | 18 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 170 mm |
| Thickness of blade | 0.5 mm |
| Weight per packaging unit | 76 g |
| Supplier | RECA NORM |
Ergonomically-shaped ABS plastic housing with metal-reinforced blade guide.
With "Safety Lock" safety sliding mechanism for reliable blade locking and grooved handle for a secure grip.
Blade break-off protection in the end cap.
Advice:
Includes one spare blade in the magazine.