RECA connector pin for impact bit adapter 1/2 inch 6–16 mm
Impact connector pin for securing impact socket wrenches and impact screwdrivers. For impact socket wrenches from 6-16 mm. Suitable for RECA impact bit adapter (art. no.: 0700 121 163). Field of Application: For RECA impact extensions 1/2" and RECA impact adapters 1/2" x bits. Advice: Every impact socket wrench or every impact drive element must have a groove and a hole that must be locked with a securing connector pin and a securing O-ring.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0700121173 |
| EAN | 4029484793808 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 2.5 mm |
| Length | 14 mm |
| Type description | Connector pin |
| Weight | 10 g |
| Supplier | RECA NORM |
Impact connector pin for securing impact socket wrenches and impact screwdrivers.
For impact socket wrenches from 6-16 mm.
Suitable for RECA impact bit adapter (art. no.: 0700 121 163).
Field of Application:
For RECA impact extensions 1/2" and RECA impact adapters 1/2" x bits.Advice:
Every impact socket wrench or every impact drive element must have a groove and a hole that must be locked with a securing connector pin and a securing O-ring.Allar útgávur

RECA impact extension 1/2" 75 mm
2202575
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA impact extension 1/2" 150 mm
42525125
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA impact ball joint 1/2" 1/2"
1702867
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA impact adapter 1/2" x bits 1/4" on bits 1/4" 1/2"
602438
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo