RECA channel chisel SDSmax 32 x 300
A classic in proven RECA quality. For cutting channels in various types of masonry such as sand-lime brick, clay brick, pumice Advice: We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0638532300 |
| EAN | 4029484429226 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 300.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 5 - 10 kg class |
| Tool holding device | Suitable for SDS-max |
| Weight | 0.6 kg |
| Supplier | RECA NORM |
A classic in proven RECA quality.
For cutting channels in various types of masonry such as sand-lime brick, clay brick, pumice
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the chisel with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Allar útgávur

RECA channel wing chisel SDSmax
380350.9
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo