RECA button cell lithium CR2032-SV188
Button cells for many applications The high-quality button cell is the optimal energy source for a wide range of devices. Can be used in calculators, scales, watches, car keys and garage door openers. Reliable, durable and long shelf life Safe packaging - child-safe design and individually sealed. Advice: Not rechargeable In line with German regulations on the disposal of batteries (BattG), rechargeable batteries and other battery types may not be disposed of in domestic waste.
| Vørunummar | 0981004007 |
| EAN | 4066115037153 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 20.0 mm |
| Height | 3.2 mm |
| Max. operating temperature | +60 °C |
| Min. operating temperature | -20 °C |
| Supplier | RECA NORM |
Button cells for many applications
The high-quality button cell is the optimal energy source for a wide range of devices. Can be used in calculators, scales, watches, car keys and garage door openers.
Reliable, durable and long shelf life
Safe packaging - child-safe design and individually sealed.
Advice:
Not rechargeableIn line with German regulations on the disposal of batteries (BattG), rechargeable batteries and other battery types may not be disposed of in domestic waste. All batteries must be disposed of at suitable collection points.
Allar útgávur

RECA button cell lithium CR1220-SV188

RECA button cell lithium CR1616-SV188

RECA button cell lithium CR1620-SV188
