RECA bit handle for 1/4" bits with hexagon head drive
RECA bit holder is suitable for bits with a 1/4" hexagon head drive in accordance with DIN ISO 1173-C 6.3. A magnet is integrated into the hexagon socket mounting which holds the bit. The multiple-component Kraftform handle is equipped with anti-roll-off protection. Advice: Replacement article for the RECA bit set "All-in-One" (art. no.: 0702 930 001)!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0702110015 |
| EAN | 4029484793563 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 68 mm |
| Handle length/handle width | 68 / 21 mm |
| Handle width | 21 mm |
| Length | 78 mm |
| Supplier | RECA NORM |
RECA bit holder is suitable for bits with a 1/4" hexagon head drive in accordance with DIN ISO 1173-C 6.3.
A magnet is integrated into the hexagon socket mounting which holds the bit.
The multiple-component Kraftform handle is equipped with anti-roll-off protection.
Advice:
Replacement article for the RECA bit set "All-in-One" (art. no.: 0702 930 001)!