RECA 2C T-handle socket wrench, 2-comp. handle, width across flats 7 x 240 mm
The circular blade is produced from high-quality chromium-vanadium steel. Hexagon socket output to DIN 475/2. Thanks to the very good handle geometry, the 2-component handle sits exceptionally well in the hand. In addition, the built-in holes in the handle allow the T-handle wrench to be hung on a tool rack.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0701630107 |
| EAN | 4029484754816 |
| Blade length | 240 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 80 mm |
| Length | 270 mm |
| Tip size | 7 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The circular blade is produced from high-quality chromium-vanadium steel. Hexagon socket output to DIN 475/2.
Thanks to the very good handle geometry, the 2-component handle sits exceptionally well in the hand. In addition, the built-in holes in the handle allow the T-handle wrench to be hung on a tool rack.
Advantages:
- Ergonomic two-component handle
- Integrated hole in the handle for hanging on a tool wall
Allar útgávur

RECA 2C T-handle socket wrench, 2-comp. handle, width across flats 8 x 240 mm
8 mm80270
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA 2C T-handle socket wrench, 2-comp. handle, width across flats 9 x 240 mm
9 mm80270
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA 2C T-handle socket wrench, 2-comp. handle, width across flats 10 x 240 mm
10 mm100280
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA 2C T-handle socket wrench, 2-comp. handle, width across flats 13 x 240 mm
13 mm80280
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo