R/s cutting disc for steel, straight, 115 x 1.5 x 22.23 mm
Rally/s - the robust tool for steel. High-performance cutting disc with optimum results in steel. Ideal for all full and thin-walled materials such as pipes, sheet metal, profiles etc.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0670020115 |
| EAN | 4029484418367 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Straight |
| Diameter | 115.0 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Rally/s - the robust tool for steel. High-performance cutting disc with optimum results in steel. Ideal for all full and thin-walled materials such as pipes, sheet metal, profiles etc.
Advantages:
Speed
- High ease of cutting
- Saves time
- Large abrasive grains
- High removal rate
Safety
- Rough lateral surfaces enable a safe clean cut
- o
Sa safety guidelines - Stringently tested quality
- Reinforced fibreglass
- Extremely high load capacity
Convenience
- Little dust
- Dust buildup reduced by up to 50 %
- Clean, burr-free and cool cuts
- Little reworking required
Service life
- Reinforced fibreglass
- More and larger abrasive grains
- Uniform distribution of abrasive grain through circular interspersal method
- Long-lasting maximum performance in each phase
- Reheated special corundum
- Durability
Design:
StraightAllar útgávur

R/s cutting disc for steel, straight, 125 x 1.5 x 22.23 mm
125.01.5
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

R/s cutting disc for steel, straight, 125 x 2.0 x 22.23 mm
125.02.0
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

R/s cutting disc for steel, straight, 180 x 2.0 x 22.23 mm
180.02.0
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

R/s cutting disc for steel, straight, 230 x 2.0 x 22.23 mm
230.02.0
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo