Premium nails for FORCE ONE XHA 3x32 mm
Premium nails suitable for hard concrete, steel, solid brick and hollow concrete blocks (also partly suitable for wood when using nails 38 mm in length). With grooved shank for a very secure hold in the base material. Short 13 mm nail is specially hardened for steel.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0864900035 |
| EAN | 8421814558549 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Container | Cartridge |
| Diameter of nail | 3.0 mm |
| Head diameter | 6.3 mm |
| Length of nail | 32 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Premium nails suitable for hard concrete, steel, solid brick and hollow concrete blocks (also partly suitable for wood when using nails 38 mm in length).
With grooved shank for a very secure hold in the base material.
Short 13 mm nail is specially hardened for steel.
Application area:
Electrical installations:Securing various lightweight electrical installations (cables, empty conduits, cable ducts, lamp suspension kits etc.)
Plumbing and HVAC sector:
Securing water pipes, heating pipes, ventilation ducts etc.
Dry walling:
Securing dry walling profiles
Building facades/tunnel construction/motorways:
Securing insulating mats, moisture-repellent films, protective material for floor coverings, non-woven materials
Field of Application:
Electrical installations, plumbing and HVAC sector, dry walling, building façades, tunnel construction, motorways, building construction and civil engineeringAdvice:
Each package contains a gas cartridge, sufficientfor 800 nails.
Allar útgávur

Premium nails for FORCE ONE XHA 3x13 mm
13
pk (800 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Premium nails for FORCE ONE XHA 3x17 mm
17
pk (800 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Premium nails for FORCE ONE XHA 3x22 mm
22
pk (800 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Premium nails for FORCE ONE XHA 3x27 mm
27
pk (800 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo