Plastic tape RUNPO 1 15 m
The RUNPO1 special plastic tape dia. 4 mm with the patented RUNPORUNNER on the tip and an unscrewable rod end is an affordable variant of the RUNPO 5. Ideal for small pipe dimensions and shorter routes. The RUNPORUNNER with large eyelet hole and the high total breaking load of 170 kg make the RUNPO1 pulling tool far superior to conventional nylon straps.
Field of Application: Pipe dimensions of 16–32 mm
| Vørunummar | 0695990015 |
| EAN | 9120045472097 |
| Bending radius | 15 mm |
| Colour | Black |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4 mm |
| Length | 15 m |
| Supplier | RECA NORM |
The RUNPO1 special plastic tape dia. 4 mm with the patented RUNPORUNNER on the tip and an unscrewable rod end is an affordable variant of the RUNPO 5. Ideal for small pipe dimensions and shorter routes. The RUNPORUNNER with large eyelet hole and the high total breaking load of 170 kg make the RUNPO1 pulling tool far superior to conventional nylon straps.
Field of Application:
Pipe dimensions of 16–32 mmAdvantages:
- Break-proof
- 170 kg total breaking load
- Patented RUNPORUNNER with eyelet
- Tie end RUNPOTEC RTG diameter 6 mm thread
Allar útgávur
