Plastic storage boxes, red, size 5
For storing small parts, consumables and bulk materials in a way that makes them easy to locate.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0962211051 |
| EAN | 4029484441761 |
| Colour | Red |
| Construction product | 0 - not applicable |
| External height | 50.0 mm |
| External length | 90 mm |
| External width | 102.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For storing small parts, consumables and bulk materials in a way that makes them easy to locate.
Advantages:
- Available in five different sizes and colours
- Resistant to common greases and oils
- Temperature resistant from -20° to +100° C
- Impact-resistant and break-proof
- Accurate stacking due to continuous edge
- Highly stable thanks to stiffening ribs
- Rounded edges reduce the risk of injury
- Label frames are suitable for SeICo labels and therefore ideal for installing SeICo racks
- Useful accessories such as dividing elements and front flaps can be retrofitted
- Matching standard racks are available from Tino
Allar útgávur

Plastic storage boxes, red, size 1
280172489
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Plastic storage boxes, blue, size 1
280172489
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Plastic storage boxes, green, size 1
280172489
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Plastic storage boxes, yellow, size 1
280172489
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo