Pipe reducer, galvanised, hexagon - size 13 M6i-M8a
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40 Field of Application: Pipe reducers are the ideal answer to all problems involving the use of metric threaded connections with different diameters. Economical thanks to numerous possible combinations Different mounting systems can be combined, e.g. for installing pipe clamps.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 086510608 |
| EAN | 4029484142583 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Female thread | 6 mm |
| Male thread | 8 mm |
| Surface | Zinc plated |
| Width across flats | 13 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The recamo mounting rail system consists of various rails and accessory parts in four sizes: light-duty type 27, medium-duty type 28, medium-heavy-duty type 38 and lastly the heavy-duty domestic engineering type 40
Field of Application:
Pipe reducers are the ideal answer to all problems involving the use of metric threaded connections with different diameters.Economical thanks to numerous possible combinations
Different mounting systems can be combined, e.g. for installing pipe clamps.
Allar útgávur

Pipe reducer, galvanised, hexagon - size 13 M8i-M6a
68
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pipe reducer, galvanised, hexagon - size 13 M8i-M10a
108
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pipe reducer, galvanised, hexagon - size 13 M10i-M8a
810
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pipe reducer, galvanised, hexagon - size 13 M10i-M12a
1210
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo