Pipe clamp RKS M32 PP M32
For installing all metric steel-armoured pipes as well as light-duty and heavy-duty metric insulating pipes.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0832001032 |
| EAN | 4029484922079 |
| Colour | Light grey RAL 7035 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 32 mm |
| Elongated hole length | 11 mm |
| Elongated hole width | 5.7 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For installing all metric steel-armoured pipes as well as light-duty and heavy-duty metric insulating pipes.
Advantages:
- For universal fastening with dia. 6 mm nail anchor or dia. 4-5 mm screws
- Slotted hole for lateral fastening adjustment
- Can be slid into profile rails with an 11 mm slot width (up to M 40)
- Can be stacked on most pipe clamps (up to M 40)
- Halogen- and silicone-free
- High clamping force thanks to the quality of material selected
- Temperature resistant from -40°C to +80°C
Allar útgávur

Pipe clamp RKS M16 PP M16
25.716 mmIEC - M16
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pipe clamp RKS M20 PP M20
28.520 mmIEC - M20
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pipe clamp RKS M25 PP M25
33.325 mmIEC - M25
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pipe clamp RKS M40 PP M40
50.240 mmIEC - M40
pk (30 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo