PFT 20 single metal clip
The PFT single metal clip offers a simple and fast installation option for fire alarm cables, cables and pipes. The support rib makes the clip highly stable and ensures a secure grip for the installation of empty conduits.
Field of Application: Suitable for securing electrical cables, flexible and rigid cable guides, water and heating pipes.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0864900310 |
| EAN | 4066152142957 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 19.5 mm |
| Halogen-free | Yes |
| Height | 18.5 mm |
| Length | 38.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The PFT single metal clip offers a simple and fast installation option for fire alarm cables, cables and pipes.
The support rib makes the clip highly stable and ensures a secure grip for the installation of empty conduits.
Field of Application:
Suitable for securing electrical cables, flexible and rigid cable guides, water and heating pipes.Advantages:
- Support rib makes the clip highly stable and ensures a secure grip.
Advice:
Quick installation using FORCE ONE and FOX gas nailers.Allar útgávur

PFT 16 single metal clip
15.534.516 mm
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

PFT 25 single metal clip
24.543.525 mm
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo