Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 6
Advice: Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mm Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 00615 6 |
| EAN | 4029484504596 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drive depth | 2.2 mm |
| Head diameter | 9.5 mm |
| Head height | 2.7 mm |
| Head type | Button head |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Partial threads can have the following lengths: M3 > 20 mm; M4-M5 > 25 mm; M6 > 30 mm; M8 > 35 mm; M10 > 40 mm; M12 > 50 mm; M16 > 65 mmDo not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Allar útgávur

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9 zinc-plated, hexagon socket 6 M10 x 16
166 mm5.5
pk (200 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 10
103 mm2.7
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 12
123 mm2.7
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Pan head screw, DIN EN ISO 7380-1 10.9, galvanised, hexagon socket 3 M5 x 14
143 mm2.7
pk (500 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo