Multi-purpose circular saw blade 54 teeth w/reducing ring to 16mm 180x2.8x20mm
The RECA multi-purpose circular saw blade cuts hardwood and softwood, wood with metal remnants (fittings, nails, screws), plastics, Plexiglas, thermal façade panels, mild steel, aluminium profiles. Tooth shape: TF (trapeze flat tooth). With reducing ring to 16 mm. Advice: Suitable for hand-held circular saws, chop saws and mitre saws.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 261628 180 |
| EAN | 4029484168293 |
| Bore diameter | 20/16 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cutting edge width | 2.8 mm |
| Diameter | 180 mm |
| Machine type | Skil |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA multi-purpose circular saw blade cuts hardwood and softwood, wood with metal remnants (fittings, nails, screws), plastics, Plexiglas, thermal façade panels, mild steel, aluminium profiles.
Tooth shape: TF (trapeze flat tooth).
With reducing ring to 16 mm.
Advice:
Suitable for hand-held circular saws, chop saws and mitre saws.Allar útgávur

Multi-purpose circular saw blade, 48 teeth, 170 x 2.8 x 30 mm
170170Haffner
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Multi-purp. circular saw blade, 48 teeth, reducing ring to 20 mm, 180x2.8x30 mm
180180Holz-Her
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Multi-purpose circular saw blade, 54 teeth, 190 x 2.8 x 30 mm
190190Hitachi
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Multi-purpose circular saw blade 42 teeth w/reducing ring to 16mm 150x2.8x20mm
150150Metabo
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo