Multi Cut circular saw blade, 24 teeth, w red. ring to 16 mm, 150 x 2.8 x 20 mm
Carbide-tipped circular saw blade with asymmetric tooth pitch. Suitable for cutting wood with embedded items or nails, weatherboard material, breeze blocks, particleboard and plywood, aluminium profiles, plastics, Plexiglas, thermal panels, thin-wall mild steel pipes and profiles, softwood, hardwood. With reducing ring to 16 mm.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 2616150024 |
| EAN | 4029484514748 |
| Bore diameter | 20 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cutting edge width | 2.8 mm |
| Diameter | 150 mm |
| Max. rotation speed | 12700 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Carbide-tipped circular saw blade with asymmetric tooth pitch.
Suitable for cutting wood with embedded items or nails, weatherboard material, breeze blocks, particleboard and plywood, aluminium profiles, plastics, Plexiglas, thermal panels, thin-wall mild steel pipes and profiles, softwood, hardwood.
With reducing ring to 16 mm.
Advantages:
Particularly quiet and easy cutting due to asymmetric tooth pitch.The ultimate blade for practically all applications.
Advice:
Suitable for hand-held circular saws, chop saws, mitre saws and table circular saws.Allar útgávur

Multi Cut circular saw blade, 24 teeth, w red. ring to 16 mm, 160 x 2.8 x 20 mm
16016011900
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Multi Cut circular saw blade, 24 teeth, reducing ring to 16 mm, 165x2.8x30 mm
16516511500
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Multi Cut circular saw blade 24 teeth w/reducing ring to 20mm 170x2.8x30mm
17017011200
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Multi Cut circular saw blade, 30 teeth, 180 x 2.8 x 30 mm
18018010600
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo