Mastergrip pipe wrench 2"
Easy and in particular rapid use, easy to apply to pipe with one hand, self-adjusts to pipe diameter. Can also be removed with one hand. The fixed teeth are applied at differing radii and guarantee optimum grip on any pipe diameter. Also provides a ratchet function that allows for pipe regripping.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703892200 |
| EAN | 4029484414994 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 356.0 mm |
| Max. pipe diameter | 2 in |
| Max. width across flats | 50 mm |
| Min. pipe diameter | 1/2 in |
| Supplier | RECA NORM |
Easy and in particular rapid use, easy to apply to pipe with one hand, self-adjusts to pipe diameter.
Can also be removed with one hand.
The fixed teeth are applied at differing radii and guarantee optimum grip on any pipe diameter.
Also provides a ratchet function that allows for pipe regripping.
Allar útgávur

Mastergrip pipe wrench 1 1/2"
131-1/240
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo