Malleable iron screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 1,250 mm
Advantages: Integrated anti-slip system for increased safety when clamping Malleable iron arm reinforced by corrugated profile Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0695700015 |
| EAN | 4008158011165 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 1250.0 mm |
| Max. tension force | 7.000 N |
| Overhang | 120.0 mm |
| Profile thickness | 11.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Integrated anti-slip system for increased safety when clamping
- Malleable iron arm reinforced by corrugated profile
- Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Allar útgávur

Malleable iron screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 500 mm
500.0TGK50
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Malleable iron screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 600 mm
600.0TGK60
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Malleable iron screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 800 mm
800.0TGK80
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Malleable iron screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 1,000 mm
1000.0TGK100
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo