Mal. iron screw clamp, throat depth 120mm, clamping width 250mm, protective caps
Advantages: Integrated anti-slip system for increased safety when clamping from an overhang of 80 mm upwards Malleable iron arm reinforced by corrugated profile Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0695700004 |
| EAN | 4008158008769 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 250.0 mm |
| Max. tension force | 6.000 N |
| Overhang | 120.0 mm |
| Profile thickness | 9.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Integrated anti-slip system for increased safety when clamping from an overhang of 80 mm upwards
- Malleable iron arm reinforced by corrugated profile
- Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate
Allar útgávur

Mal. iron screw clamp, throat depth 50mm, clamping width 100mm, protective caps
100.0TG1050.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Mal. iron screw clamp, throat depth 60mm, clamping width 120mm, protective caps
120.0TG1260.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Mal. iron screw clamp, throat depth 80mm, clamping width 160mm, protective caps
160.0TG1680.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Mal. iron screw clamp, throat depth 100mm, clamping width 200mm, protective caps
200.0TG20100.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo