Impact core drill bit, Ø 30 mm
The lightweight core drill bit for Plus power tools Lightweight carbide-tipped core drill bits with M 16 connecting thread for use on lightweight hammer drills with Plus or impact drills with drill chuck
Field of Application: Solid and perforated brick, solid sand-lime and perforated brick, aerated concrete
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0649830 |
| EAN | 4029484107834 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 30.0 mm |
| Length | 70.0 mm |
| Number of teeth | 6 PCS |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 2 - 4 kg class |
| Supplier | RECA NORM |
The lightweight core drill bit for Plus power tools
Lightweight carbide-tipped core drill bits with M 16 connecting thread for use on lightweight hammer drills with Plus or impact drills with drill chuck
Field of Application:
Solid and perforated brick, solid sand-lime and perforated brick, aerated concreteAdvantages:
- Precise concentricity for precision drill holes
- Ideal for embedding outlets or recessed lights
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the drill bit with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Allar útgávur

Impact core drill bit, Ø 100 mm
100.0850.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Impact core drill bit, Ø 112 mm
112.0655.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Impact core drill bit, Ø 25 mm
25.0450.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Impact core drill bit, Ø 35 mm
35.0650.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo