Husqvarna power cutter K 770
The K 770 is a lightweight device with well-thought-out ergonomics down to the last detail. The fantastic weight to performance ratio, the ease of starting and the exceptionally low vibrations (less than 2.5 m/s2) make the machine the ideal all-round cutting tool on the construction site.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0696999760 |
| EAN | 4029484761913 |
| Adapter diameter | 25.4 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cubic capacity | 73.5 cm³ |
| Max. cutting depth | 125 mm |
| Max. cutting disc diameter. | 350 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The K 770 is a lightweight device with well-thought-out ergonomics down to the last detail. The fantastic weight to performance ratio, the ease of starting and the exceptionally low vibrations (less than 2.5 m/s2) make the machine the ideal all-round cutting tool on the construction site.
Field of Application:
Can be used with RECA diamond cutting discs with a diameter of 300 mm and 350 mmAdvice:
Compatible with differing cutting disc bushes – suitable for diamond cutting discs with 20 mm and 25.4 mm bores due to the rotating cutting disc bush.Allar útgávur

STIHL TS 420 cut-off saw
679.720
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo