High-tensile prestressed washer, DIN EN 14399-6, 300-370 HV, hot-dip galv. 13 mm
Field of Application: For HV connections in steel structures Advice: Only use complete fitting sets from one manufacturer (1 bolt, 1 nut, 2 washers). Products in accordance with the new European product standards EN 14399-4 and EN 14399-6 with CE marking replace the applicable domestic products to DIN 6914 et seq. with the German quality mark.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
400 stk í kartong
| Vørunummar | 0406013 |
| EAN | 4029484431823 |
| Chamfer length | 1.6 mm |
| Construction product | Yes |
| EN standard | 14399-6 |
| Height | 3 mm |
| Internal diameter | 13 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For HV connections in steel structuresAdvice:
Only use complete fitting sets from one manufacturer (1 bolt, 1 nut, 2 washers). Products in accordance with the new Europeanproduct standards EN 14399-4 and EN 14399-6 with CE marking replace the applicable domestic products to DIN 6914 et seq. with the German quality mark.
Allar útgávur

High-tensile prestressed washer, DIN EN 14399-6, 300-370 HV, hot-dip galv. 17 mm
301716
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

High-tensile prestressed washer, DIN EN 14399-6, 300-370 HV, hot-dip galv. 21 mm
372120
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

High-tensile prestressed washer, DIN EN 14399-6, 300-370 HV, hot-dip galv. 25 mm
442524
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

High-tensile prestressed washer, DIN EN 14399-6, 300-370 HV, hot-dip galv. 28 mm
502827
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo