Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 220
Advantages: Abutting wood screw thread is perfectly suited for use in plastic anchors. Advice: A core hole must be pre-drilled depending on the diameter and type of wood (compact and hardwood). Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 019210 220 |
| EAN | 4029484045143 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 10 mm |
| DIN | 571 |
| Head height | 7.0 mm |
| Length | 220 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
Abutting wood screw thread is perfectly suited for use in plastic anchors.
Advice:
A core hole must be pre-drilled depending on the diameter and type of wood (compact and hardwood).
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Allar útgávur

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 100
10017 mm7.0
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 110
11017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 120
12017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571, galvanised, 17 AF, 10 x 130
13017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo