Hexagon-head wood screw, DIN 571 A2, 19 AF, 12 x 60
Advantages: Abutting wood screw thread is perfectly suited for use in plastic anchors. Advice: A core hole must be pre-drilled depending on the diameter and type of wood (compact and hardwood).
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 019312 60 |
| EAN | 4029484254132 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 12 mm |
| DIN | 571 |
| Head height | 8.0 mm |
| Length | 60 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
Abutting wood screw thread is perfectly suited for use in plastic anchors.
Advice:
A core hole must be pre-drilled depending on the diameter and type of wood (compact and hardwood).
Allar útgávur

Hexagon-head wood screw, DIN 571 A2, 17 AF, 10 x 100
10017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571 A2, 17 AF, 10 x 120
12017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571 A2, 17 AF, 10 x 140
14017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Hexagon-head wood screw, DIN 571 A2, 17 AF, 10 x 160
16017 mm7.0
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo