Grooved nail/roof batten nail, EN 14592, galvanised, 2.8 x 75
zinc-plated For mounting counter battens in accordance with regulations Application area: Special nails with grooved shaft for the secure connection of wood with wood (counter/roof battens) in timber construction work. Advice: Nails comply with EN 14592
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0681030075 |
| EAN | 4029484818846 |
| Construction product | Yes |
| Head diameter | 6.8 mm |
| Length | 75 mm |
| Material | Steel |
| Shank diameter | 2.8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
zinc-plated
For mounting counter battens in accordance with regulations
Application area:
Special nails with grooved shaft for the secure connection of wood with wood (counter/roof battens) in timber construction work.Advice:
Nails comply with EN 14592Allar útgávur

Grooved nail/roof batten nail, EN 14592, galvanised, 3.1 x 80
803.17.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Grooved nail/roof batten nail, EN 14592, galvanised, 3.4 x 90
903.47.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo