GB 12 aerated concrete plug, 12 x 70 mm
Application area: For securing letter boxes, façade structures, windows, curtain rails, towel rails, wall cupboards, cable conduits, lamps, metal brackets, shelving, pipe clamps, skirting boards etc. to autoclaved aerated concrete Advice: Screws with a metric thread should be expected to be more difficult to screw in.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 090231260 |
| EAN | 4029484414574 |
| Anchor diameter | 12 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 12 x 60 mm |
| Anchor length (l) | 60 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Drill hole depth | 70 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
For securing letter boxes, façade structures, windows, curtain rails, towel rails, wall cupboards, cable conduits, lamps, metal brackets, shelving, pipe clamps, skirting boards etc.to
autoclaved aerated concrete
Advice:
Screws with a metric thread should be expected to be more difficult to screw in.Allar útgávur

GB 10 aerated concrete plug, 10 x 65 mm
105565
pk (50 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

GB 14 aerated concrete plug, 14 x 90 mm
147590
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo