Fillet weld brush, stainless steel wire
With its V-shaped bristles, this brush is ideal for removing slag and scale from hard-to-reach welding seams and fillet welds. Wire brushes have wide appeal: Whether in metal processing or on construction sites, every tool box needs one. The wooden bodies comprise beechwood and feature two hanging holes, 8 mm or 10 mm in diameter, at the end of the handle.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 2695781335 |
| EAN | 4029484304264 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 35.0 mm |
| Length | 290.0 mm |
| Number of rows | 3 PCS |
| Wire diameter | 0.35 mm |
| Supplier | RECA NORM |
With its V-shaped bristles, this brush is ideal for removing slag and scale from hard-to-reach welding seams and fillet welds.
Wire brushes have wide appeal: Whether in metal processing or on construction sites, every tool box needs one. The wooden bodies comprise beechwood and feature two hanging holes, 8 mm or 10 mm in diameter, at the end of the handle.