EVO-Grip nail anchor nail: A2, mushroom head, 6 x 40 mm
The specialists for quick and flexible fastening Application area: Securing wall joint profiles, roof edge profiles, chimney seals, wall facings, dome roof lights, roof sealing strips, flange attachments etc.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
1800 stk í kartong
| Vørunummar | 0903856040 |
| EAN | 4029484282494 |
| Anchor diameter | 6 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 6 x 40 mm |
| Anchor length (l) | 40 mm |
| Attachment height (t fix) | 10 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Supplier | RECA NORM |
The specialists for quick and flexible fastening
Application area:
Securing wall joint profiles, roof edge profiles, chimney seals, wall facings, dome roof lights, roof sealing strips, flange attachments etc.