diamop diamond grinding cup RS10A two rows for screed BASIC 125 / 22.2
Traditional two-row segment arrangement Can be used on screed and other abrasive materials Application area: Diamond grinding cups are used for machining the surface of stone and concrete materials. Can be used in commercially available angle grinders or in special concrete grinders that are equipped with enclosed extraction devices (e.g. BOSCH GBR 14CA). For removing formwork residues, concrete projections, paint, graffiti, tar coatings and even thin plastic coverings (up to approx.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0662643125 |
| EAN | 4029484449842 |
| Bore diameter | 22.2 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125 mm |
| Material to be processed | Screed, abrasive |
| Overall height | 23.4 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Traditional two-row segment arrangement
Can be used on screed and other abrasive materials
Application area:
Diamond grinding cups are used for machining the surface of stone and concrete materials. Can be used in commercially available angle grinders or in special concrete grinders that are equipped with enclosed extraction devices (e.g. BOSCH GBR 14CA).For removing formwork residues, concrete projections, paint, graffiti, tar coatings and even thin plastic coverings (up to approx. 3 mm)
Type:
Screed, abrasiveAllar útgávur

diamop diamond grinding cup RS10B, two rows, for concrete, BASIC, 100/22.2
20.3320100
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diamop diamond grinding cup RS10B two rows for concrete BASIC, 125/22.2
23.2500125
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diamop diamond grinding cup RS10B six pack, two rows for concrete BASIC 125/22.2
23.2500125
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diamop diamond grinding cup RS10B, two rows, for concrete, BASIC, 180/22.2
27.7950180
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo