diaflex diamond cutting disc ULTRA H, wet-cutting version, 300/30-25.4
The absolute top product for hard stoneware, fired or glazed clay bricks, as well as granite, marble, ceramic and much more. Closed cutting edge, extremely thin for exceptionally easy cutting.
Application: area: Can be used for wet cutting on bench saws or for dry cutting on an angle grinder, depending on diameter and hole
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0664221309 |
| EAN | 4029484450961 |
| Bore diameter | 30 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 300 mm |
| Effective diamond section | 10 mm |
| Material to be processed | Tiling |
| Supplier | RECA NORM |
The absolute top product for hard stoneware, fired or glazed clay bricks, as well as granite, marble, ceramic and much more. Closed cutting edge, extremely thin for exceptionally easy cutting.
Application area:
Can be used for wet cutting on bench saws or for dry cutting on an angle grinder, depending on diameter and holeAdvantages:
The diaflex ULTRA H is set apart by its superb cutting ability in even the hardest materials.
Type:
Wet cuttingAllar útgávur

diaflex diamond cutting disc ULTRA H for hard materials PREMIUM, 115/22.2
1151.422.2
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc ULTRA H for hard materials PREMIUM, 125/22.2
1251.422.2
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc ULTRA H, wet-cutting version, 180/30-25.4
1802.030
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc ULTRA H, wet-cutting version, 200/30-25.4
2002.030
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo