diaflex diamond cutting disc special ceramic X-Lock single pack 125/22.2
For use on the hardest materials such as extremely hard granite, stoneware or very hard tiles. Closed cutting edge with 7 mm usable diamond layer.
Application: area: 115 mm and 125 mm diameter: For dry cutting on all commercially available angle grinders. 250 mm, 300 mm and 350 mm diameter with 30 mm hole: For wet cutting on bench saws
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0661100124 |
| EAN | 4029484918270 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Connection thread | X-LOCK |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125 mm |
| Effective diamond section | 7 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For use on the hardest materials such as extremely hard granite, stoneware or very hard tiles. Closed cutting edge with 7 mm usable diamond layer.
Application area:
115 mm and 125 mm diameter: For dry cutting on all commercially available angle grinders.250 mm, 300 mm and 350 mm diameter with 30 mm hole: For wet cutting on bench saws
Advantages:
Makes very fast and clean cuts in tiles and extremely hard materials thanks to the thin design of the disc.
Allar útgávur

diaflex diamond cutting disc special ceramic X-Lock single pack 115/22.2
11522.231.3
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc, special ceramic, single pack, 115/22.2
11522.21.3
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc, special ceramic, single pack 125/22.2
12522.21.5
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo