diaflex diamond cutting disc special ceramic X-Lock single pack 115/22.2
For use on the hardest materials such as extremely hard granite, stoneware or very hard tiles. Closed cutting edge with 7 mm usable diamond layer.
Application: area: 115 mm and 125 mm diameter: For dry cutting on all commercially available angle grinders. 250 mm, 300 mm and 350 mm diameter with 30 mm hole: For wet cutting on bench saws
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0661100114 |
| EAN | 4029484918263 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Connection thread | X-LOCK |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 115 mm |
| Effective diamond section | 7 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For use on the hardest materials such as extremely hard granite, stoneware or very hard tiles. Closed cutting edge with 7 mm usable diamond layer.
Application area:
115 mm and 125 mm diameter: For dry cutting on all commercially available angle grinders.250 mm, 300 mm and 350 mm diameter with 30 mm hole: For wet cutting on bench saws
Advantages:
Makes very fast and clean cuts in tiles and extremely hard materials thanks to the thin design of the disc.
Allar útgávur

diaflex diamond cutting disc, special ceramic, single pack, 115/22.2
11522.21.3
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc special ceramic X-Lock single pack 125/22.2
12522.231.5
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc, special ceramic, single pack 125/22.2
12522.21.5
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo