diaflex diamond cutting disc RS10UB, single pack, 140/22.2
High-performance, easy-cutting diamond disc for universal use on concrete, reinforced concrete, paving stones, exposed aggregate concrete, clinker brick, clay brick etc. Application area: Can be used for dry cutting on angle grinders, wall chasers, large angle grinders, floor saws or bench saws, depending on diameter Equipping: 1 Advice: Available in specific dimensions for special machines: 135 mm with 30-mm hole and 4 auxiliary holes for FUBAG wall chasers 140 mm for FLEX wall chasers
| Vørunummar | 0661012140 |
| EAN | 4029484436880 |
| Bore diameter | 22.2 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 140 mm |
| Effective diamond section | 8.5 mm |
| Equipping | 1 |
| Supplier | RECA NORM |
High-performance, easy-cutting diamond disc for universal use on concrete, reinforced concrete, paving stones, exposed aggregate concrete, clinker brick, clay brick etc.
Application area:
Can be used for dry cutting on angle grinders, wall chasers, large angle grinders, floor saws or bench saws, depending on diameterEquipping:
1Advice:
Available in specific dimensions for special machines:
135 mm with 30-mm hole and 4 auxiliary holes for FUBAG wall chasers
140 mm for FLEX wall chasers
Allar útgávur

diaflex diamond cutting disc RS10UB X-Lock single pack 115/22.2

diaflex diamond cutting disc RS10UB, single pack, 115/22.2

diaflex diamond cutting disc RS10UB, pack of 12, 115/22.2
