diaflex diamond cutting disc RS10UB for concrete,masonry for BEPO saw 150/25.8
Suitable for all common materials used in building construction, i.e. clay brick, concrete, plasterboard etc.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0662192155 |
| EAN | 4029484445615 |
| Bore diameter | 25.8 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 150 mm |
| Effective diamond section | 6 mm |
| Material to be processed | Natural stone |
| Supplier | RECA NORM |
Suitable for all common materials used in building construction, i.e. clay brick, concrete, plasterboard etc.
Advantages:
The special mounting on these discs enables a flush cut to be made. This disc, in conjunction with the design of the relevant special machine, enables window frames to be removed almost dust-free.
Type:
Segmented cutting edgeAdvice:
Suitable for BEPO machinesAllar útgávur

diaflex diamond cutting disc RS10UH for concrete,masonry,natural stone 150/25.8
2.010150
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UH for concrete,masonry,natural stone 180/22.2
2.210180
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UH for concrete,masonry,natural stone 180/29
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB for concrete,masonry for Lamello saw 200/29
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo