diaflex diamond cutting disc RS10UB+3 with flange, BASIC, single pack, 230/M14
Application: area: Can be used on all commercially available angle grinders with an M14 motor spindle. The diaflex with flange is screwed directly onto the spindle of the angle grinder, without an additional locking nut.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0662022230 |
| EAN | 4029484445684 |
| Bore diameter | 0 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 230 mm |
| Effective diamond section | 8.5 mm |
| Main-blade thickness | 1.8 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
Can be used on all commercially available angle grinders with an M14 motor spindle. The diaflex with flange is screwed directly onto the spindle of the angle grinder, without an additional locking nut.Advantages:
The approx. 2 cm high flange allows you to make a flush cut using these discs.
Allar útgávur

diaflex diamond cutting disc ultra TT with flange, PREMIUM, 125/M14
35 x 2.4 x 12 mm2.435
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc ultra TT with flange, PREMIUM, 230/M14
40 x 2.6 x 15 mm2.640
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB+3 with flange, BASIC, single pack, 115/M14
31 x 2.0 x 10 mm2.031
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB+3 with flange, BASIC, single pack, 125/M14
31 x 2.2 x 10 mm2.231
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo