diadrill end mill, ceramic, dry, M14 20 mm, usable length 35 mm
The diadrill end mill is a diamond-coated milling cutter with which boreholes are reworked. For milling, chamfering, drilling and expanding. With M14 connection for use on the angle grinder. Field of Application: Stoneware, ceramic, earthenware, natural and artificial stone, granite, marble, clinker, roof tiles etc.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0663714020 |
| EAN | 4029484801787 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 20 mm |
| Effective length | 40 mm |
| Length | 75 mm |
| Material to be processed | Marble |
| Supplier | RECA NORM |
The diadrill end mill is a diamond-coated milling cutter with which boreholes are reworked. For milling, chamfering, drilling and expanding. With M14 connection for use on the angle grinder.
Field of Application:
Stoneware, ceramic, earthenware, natural and artificial stone, granite, marble, clinker, roof tiles etc.