diadrill diamond dry core bit SPEEDi M16, usable length 150 mm, 127 mm
Can be used without water cooling to create wall openings for chimney connections, ventilation shafts, extractor hoods, waste water pipes etc., M16 mounting thread Application area: For use with hand-held diamond drills with all M16 mounting threaded adapter systems. Field of Application: Masonry Advice: The centre drill bit 8x200, art. no. 0663 910 92 or the RECA UNICON multi-purpose drill bit 8x250, art. no. 0650 108 250 can be used as a centre drill bit.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0663610127 |
| EAN | 4029484761166 |
| Connection thread | M16 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 127 mm |
| Effective diamond section | 7 mm |
| Effective length | 150 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Can be used without water cooling to create wall openings for chimney connections, ventilation shafts, extractor hoods, waste water pipes etc., M16 mounting thread
Application area:
For use with hand-held diamond drills with all M16 mounting threaded adapter systems.Field of Application:
MasonryAdvice:
The centre drill bit 8x200, art. no. 0663 910 92 or the RECA UNICON multi-purpose drill bit 8x250, art. no. 0650 108 250 can be used as a centre drill bit. A longer centre drill bit is recommended, especially for harder surfaces - it enables better concentricity of the core.Allar útgávur

diadrill dia. core drill, dry, usable length 150 mm, conn. thread M16 42 mm
4244.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diadrill diamond dry core bit SPEEDi M16, usable length 150 mm, 52 mm
5243.5
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diadrill diamond dry core bit SPEEDI M16, usable length 150 mm, 68 mm
6843.5
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

diadrill diamond dry core bit SPEEDi M16, usable length 150 mm, 72 mm
7243.5
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo