Cross-cut chisel 150 mm
Advantages: Extremely long service life Forged from extremely tough and wear-resistant chromium-vanadium-molybdenum steel. Specially heat-treated tips. Maximum sharpness Exactly and professionally precision-ground chisel cutting edges. Absolute safety Special hammer head tempering prevents splintering and the formation of burrs and so prevents accidents!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0704406150 |
| EAN | 4029484138791 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 150.0 mm |
| Shaft height | 11 mm |
| Shank width | 17 mm |
| Shank width x shank height | 17 x 11 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
Extremely long service life
- Forged from extremely tough and wear-resistant chromium-vanadium-molybdenum steel. Specially heat-treated tips.
Maximum sharpness
- Exactly and professionally precision-ground chisel cutting edges.
Absolute safety
- Special hammer head tempering prevents splintering and the formation of burrs and so prevents accidents!
Allar útgávur

Cross-cut chisel 125 mm
125.0517
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Cross-cut chisel 175 mm
175.0717
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Cross-cut chisel 200 mm
200.0820
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Cross-cut chisel 250 mm
250.0923
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo