Countersink deburring tool with cross hole, 90°, HSS-Co, 15–20 mm
Conical and countersink deburring tool with cross-hole 90°, HSS-Co deep-ground, with straight shank
Application: area: The ideal tool for all countersinking and deburring work. Whether for the electronics industry, plumbing and heating systems, automotive workshops, mechanical engineering, switch cabinet manufacturing, steel piping construction or woodworking.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 069219020 |
| EAN | 4029484118410 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Head diameter | 28 mm |
| Length | 85.0 mm |
| Max. spot-facer diameter | 20 mm |
| Min. spot-facer diameter | 15 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Conical and countersink deburring tool with cross-hole 90°, HSS-Co deep-ground, with straight shank
Application area:
The ideal tool for all countersinking and deburring work. Whether for the electronics industry, plumbing and heating systems, automotive workshops, mechanical engineering, switch cabinet manufacturing, steel piping construction or woodworking.Advantages:
Cross-hole countersinks are distinguished by:
- Excellent chip removal
- Chatter-free working
- Groove-free surface
- Optimal centring properties
Allar útgávur

Countersink deburring tool with cross hole, 90°, HSS-Co, 2–5 mm
5245.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Countersink deburring tool with cross hole, 90°, HSS-Co, 5–10 mm
10548.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Countersink deburring tool with cross hole, 90°, HSS-Co, 10–15 mm
151065.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo