Corner pipe wrench, S-jaw 1"
Teeth also inductively hardened. Captive adjustment nut. Material: chrome vanadium, tempered.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703851100 |
| EAN | 4029484138265 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 320.0 mm |
| Max. grip range | 42 mm |
| Min. grip range | 0 mm |
| Min./max. grip range | 0-42 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Teeth also inductively hardened.
Captive adjustment nut.
Material: chrome vanadium, tempered.
Advantages:
- Toothing offset against direction of rotation ensures an excellent grip and high strength.
- Secure, 3-point grip even on smooth pipes.
Allar útgávur

Corner pipe wrench, S-jaw 1/2"
245.0351/2
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Corner pipe wrench, S-jaw 1 1/2"
430.0601-1/2
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Corner pipe wrench, S-jaw 2"
570.0702
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Corner pipe wrench, S-jaw 3"
630.01103
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo